Nebankovní půjčky informace

Nebankovní půjčky zprávy

Nebankovní registr dlužníků

Napsal admin • Čer 2nd, 2012 • Rubrika: Nezařazené

Řekneme si co je to registr dlužníků a jak takový registr dlužníků ve skutečnosti vlastně funguje. Více uvnitř článku.

Zápisy v registrech dlužníků

Zápisy v registrech dlužníků jsou v České republice stále častější. A to je jev obvyklý v západní Evropě. Čím více vyspělá země, tím je více lidí zapsaných do registru dlužníků. Registry dlužníků si zřídily finanční instituace, aby se mohly efektivně bránit před případnými problémovými klienty, kteří by jim nemusely splácet poskytnuté půjčky a úvěry.

Registr dlužníků přes net

Pro obyčejného občana Česka by bylo ideální pokud by existoval nějaký registr dlužníků online zdarma, kam by se mohly podívat zcela zdarma bez toho aniž by musely něco platit a to všechno pohodlně přes internet. Bohužel v dnešní době není nic takového možné a musíte požádat o výpis z registru dlužníků. Na to je ale třeba prvně zjistit, v jakém registru dlužníků jste vlastně zapsaní.

Jak získat informace z registr dlužníků

Ve většině případů je nutné písemně oslovit správně registru dlužníků. Ten vám pak většinou zašle poštou výpis z vašeho registru dlužníků. Podrobnější návod můžete pak najít v samostaném článku s názvem registr dlužníků nahlížení. Je tam kompletně rozebráno, jak můžete získat výpis z registru dlužníků.

Nebankovní registr dlužníků SOLUS

Nebankovní společnosti využívají většinou jiný registr dlužníků než banky. Banky využívají bankovní registr dlužníků. Zato většina nebankovních společností na Českém trhu využívají SOLUS registr dlužníků. Jsou tam však třeba zapojení i mobilní operátoři.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku